Santa Barbara de Samana

Santa Barbara de Samana - Keporkaci

Santa Barbara de Samana není zrovna nejkrásnějším městem Dominikánské republiky, jelikož se nemůže pochlubit bělostnými plážemi či luxusními hotely, ale přesto nabízí jednu přenádhernou atraktivitu, kterou nemá jen tak ledajaké letovisko. Jedná se totiž o zpívající keporkaky.

Santa Barbara de Samana se nachází na poloostrově Samana na východě země. Sice toto městečko není příliš udržované, ale zato je velmi veselé. S místními lidmi se můžete velmi snadno skamarádit a podělit se s nimi o zážitky či fotografické úlovky z výletů za keporkaky. Obzvláště v zimním období je to velmi významná turistická destinace. Koncem prosince se do teplých karibských vod připlouvají pářit úchvatní keporkaci, kteří tu někdy zůstávají až do března. Máte-li chuť zažít tak trochu jinou exotickou dovolenou, určitě si toto místo připište na svůj seznam.

Keporkaci

Pokud se sem v zimě vydáte, rozhodně nebudete litovat. Zážitky, které tu nasbíráte, ve Vás budou zakotveny na hodně dlouhou dobu. Představte si, jak plujete výletní lodí po Karibském moři a všude kolem Vás se rozléhá překrásný zpěv těchto kytovců. Člověku naskakuje až husí kůže. Najednou se z hlubin vymrští ohromné dvacetitunové tělo modročerné velryby a obdaří Vás podívanou na různé akrobatické kousky. Je až neuvěřitelné, jak něco tak gigantického ve Vás může vyvolat hluboké pocity dojetí a zároveň dětského nadšení. Jste-li dobrodruzi a milujete-li zároveň přírodu, bude pro Vás Santa Barbara de Samana velkým zážitkem.

Máte dvě možnosti, jak toto místo navštívit. Buď se rozhodnete, že pojedete pouze a jenom za obdivováním přírodních krás tohoto poloostrova, nebo si svou cestu můžete spojit s exotickou plážovou dovolenou v místních letoviscích, jako jsou například Punta Cana nebo Juan Dolio. O ubytování v Santa Barbaře nemusíte mít strach. Určitě se tu najde nějaké místo, kde budete moci složit hlavu. Nacházejí se tu většinou ubytovací zařízení nižší třídy, ale budete-li mít zájem o něco luxusnějšího, i v tomto směru Vám bude vyhověno.

Dovolená Santa Barbara de Samana 2010 / 2011

Aktuální nabídka last minute zájezdů Santa Barbara de Samana