Zajímavá místa v Juan Dolio | Tipy na výlet

Santo Domingo je hlavním městem Dominikánské republiky. Od Juan Dolia se nachází pouhých 30 kilometrů, a tak by byla škoda nevyužít alespoň jednoho dne k návštěvě. Kromě historických památek a muzeí zde naleznete překrásnou botanickou zahradu a děti bude určitě zajímat Národní akvárium plné exotických ryb nebo Národní zoologická zahrada, která je největší ZOO v celé Latinské Americe. Pro turisty je nejatraktivnější Zona Colonial, kde se nabízí četné množství památek a atrakcí koncentrovaných v jednom místě.

Juan Dolio - Parque Nacional Los Haïtises

Parque Nacional Los Haïtises je nejkrásnějším dominikánským parkem. Zelená krajina, bujná vegetace, roztodivné skalní útvary a krápníkové jeskyně přímo lákají k návštěvě. Nachází se tu četné vodopády a uvnitř jeskyní můžete vidět starobylé malby Taínů, což jsou původní obyvatelé tohoto ostrova, kteří dnes žijí už jen v malém počtu v centrální části Dominikány ukrytí v horách.

Nádherným místem pro strávení dne je Isla Saona. Pořádají se sem četné výlety na člunech a katamaránech. Tato rezervace nabízí báječnou přírodní scenérii, která láká nejen evropské turisty, ale i filmové tvůrce, kteří doslova dychtí po záběrech z tohoto pohádkového ostrova.

Za taneční zábavou a nakupováním můžete vyrazit do městečka Boca Chica. Je velmi oblíbené turisty hlavně pro svůj rušný život a krásné pláže vhodné i pro ty nejmenší návštěvníky. Také potápěči si zde užijí. Místní moře skrývá dva potopené vraky lodí a podmořské jeskyně.